Οι μικροί σεφ της Α΄ τάξης δημιουργούν χριστουγεννιάτικα κεράσματα για το Νηπιαγωγείο

Ο σεφ Κωσταντίνος Αμανατίδης, μετά από πρόσκληση του σχολείου μας, δέχτηκε με μεγάλη χαρά να έχει μαθητευόμενους-βοηθούς τα μικρά μας της Α’ Δημοτικού, ώστε να φτιάξουν χριστουγεννιάτικα μπισκότα και να τα προσφέρουν μαζί με δώρα στα παιδάκια του παλιού τους σχολείου, του Νηπιαγωγείου. Κατά τη διάρκεια του εργαστηρίου τα παιδιά, ντυμένα με στολές σεφ, συμμετείχαν ενεργά στο άνοιγμα της ζύμης, στο κόψιμο με κουπάτ και τη διακόσμηση των μπισκότων. Έμαθαν επίσης τη συνταγή και στα αγγλικά! Η συγκίνηση όλων ήταν μεγάλη κατά την επίσκεψη στο Νηπιαγωγείο, όπου τα πρωτάκια μας τραγούδησαν τα κάλαντα στα ελληνικά και στα αγγλικά παίζοντας κρουστά, πρόσφεραν τα μπισκότα και τα δώρα και έπαιξαν με τα παιχνίδια στο γνώριμο τους χώρο του Νηπιαγωγείου! Ευχαριστούμε πολύ τους/τις εκπαιδευτικούς του Νηπιαγωγείου μας για τη θερμή υποδοχή και το ημερολόγιο που μας πρόσφεραν και ευχόμαστε καλή και δημιουργική χρονιά, γλυκιά σαν τα μπισκότα μας!