Γιορτή 28ης Οκτωβρίου 2017

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Το σχολείο μας γιόρτασε την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου και τα παιδιά μας συμμετείχαν με ενθουσιασμό στη σημαντική αυτή ημέρα για την πατρίδα, την ελευθερία και την ειρήνη. Με την καθοδήγηση των δασκάλων τους προετοίμασαν αφίσες, ποιήματα, αναγνώσεις χρονικών και ένα θεατρικό σκετς. Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία των μαθητών της Α΄Δημοτικού στην πρώτη τους γιορτή στο Δημοτικό Σχολείο! Τα πρωτάκια μας απήγγειλαν με παλμό και τη σοβαρότητα που αρμόζει στην ημέρα τα ποιήματά τους και χειροκροτήθηκαν θερμά από τους συμμαθητές τους, τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς. Πολλά συγχαρητήρια και χειροκροτήματα δέχτηκε και η χορωδία μας, που γέμισε την αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου με αγωνιστικές μελωδίες. Το κοινό παρακολούθησε τη γιορτή κατενθουσιασμένο από τη δουλειά των παιδιών μας, τα οποία έδειξαν για άλλη μια φορά τα πολλά ταλέντα που έχουν και καλλιεργούν στο σχολείο τους με τη βοήθεια των δασκάλων τους. Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν επίσης στο τμήμα του σχολείου που παρέλασε, στη σημαία και τους παραστάτες.